Вибір електрочайника – справа відповідальна

Сучасну кухню неможливо уявити без електричного чайника. Цей різновид кухонної техніки давно вже став звичкою для споживачів будь-якого рівня достатку.

Перші пластмасові електрочайники з’явилися на прилавках вітчизняних магазинів на початку перебудови. Це були найпростіші моделі, в основному ізраїльських виробників. Проте для недосвідчених співвітчизників вони стали символом добробуту, їх купували охоче і без розбору. Потім на ринок надійшли вироби більш просунутих французьких фірм, таких, як Moulinex та Tefal. Потім з’явилися солідні німецькі моделі. Рівень споживання значно зріс, і кращі західні виробники прагнули представити свою продукцію на ринку, а полиці магазинів нагадували райдужну картинку з рекламного проспекту. Загальне благополуччя на ринку побутової техніки було кілька порушено після кризи в серпні 1998р., однак зараз практично повністю відновилося. На Заході дрібна побутова техніка представлена не стільки дорогою продукцією великих концернів, скільки виробами невеликих регіональних брендів, які тільки починають з’являтися у нас.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

 

Ціни та якісні характеристики товарів можуть значно відрізнятися, тому для вибору оптимальної моделі електрочайника пропонуються деякі загальні рекомендації.

Важливі технічні параметри, на які слід звернути увагу при покупці електричного чайника – це обсяг, потужність і швидкість закипання.

Перш за все, визначитеся, який чайник вам потрібен: великий або трохи менше? Обсяг чайників варіюється від 0,8 літра (на двох) до 2,0 літрів (на 4-5 чоловік). Найбільш поширені моделі на 1,5 – 1,7 л. Чим більше об’єм приладу, тим більше енергії він споживає, відповідно, його потужність повинна бути вище. Зазвичай потужність електрочайника знаходиться в межах від 1000 Вт (для 1,0 л) до 2200 Вт (для 2,0 л).

Вибір електрочайника - справа відповідальна

Сучасний чайник вимикається автоматично після закипання або якщо в ньому немає води, але ця особливість присутня не у всіх моделей. Дуже рідко зустрічаються електрочайники з функцією підігріву не до 100 градусів, а до заданої температури або з постійним підтримуванням потрібної температури в режимі термостата. Іноді зустрічаються моделі, у яких закипання супроводжується звуковим сигналом.

Додаткові функції ведуть до значного подорожчання виробу. У чайнику необхідна шкала рівня рідини, тому що при переливі води вище максимального рівня ви можете облитися окропом. Крім того, вода повинна закривати ТЕН (трубчастий електронагрівач) повністю, інакше відбудеться аварійне відключення або поломка.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

Купуючи обрану модель, обов’язково прослідкуйте, щоб чайник встановлювався на підставку легко, без ускладнень. Шнур повинен бути досить довгим (зазвичай він змотується усередині підставки), а його розташування не повинно заважати знімати чайник з підставки.

Компанії-виробники приділяють багато уваги конструкції нагрівального елементу. Для залучення покупців використовуються різні технічні новинки і спеціальні покриття, що уповільнюють утворення накипу і підвищують надійність чайника. Багато експертів скептично ставляться до так званим золотим нагрівальним елементам (до речі, це аж ніяк не золото, а нітрид титану). На “золотому” нагрівальному елементі накипу утворюється дійсно менше, але це аж ніяк не панацея. До того ж багато чого залежить від переважаючих домішок в питній воді кожного регіону. У Санкт-Петербурзі, наприклад, прагнуть запобігти відкладенню іржі, використовуючи “посріблені”  тени, а в Москві, якщо регулярно мити чайник спеціальними засобами (рекомендованими в будь-якій інструкції), можна позбутися від неминучого хлорного нальоту і накипу.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

На жаль, наша вода містить цілий ряд небажаних, а часом і шкідливих домішок, тому великою гідністю електрочайника вважається наявність фільтра для води. Зазвичай його роблять із дрібної нейлонової сіточки, але зустрічаються і металеві позолочені фільтри. Електрочайник з позолоченим фільтром коштує значно дорожче, хоча ніяких особливих переваг у нього немає. У ряду недорогих моделей зустрічається фільтр, схожий на друшляк і здатний захистити тільки від дрібного гравію і дробу. Абсолютно незрозуміло, навіщо він потрібний на звичайній міській кухні.


Спочатку існували дві форми чайників – глечик і класична. Класика, нагадувала традиційні металеві чайники, займала багато місця на столі. Мінімальна порція води була більше в два рази, ніж у глечиків. У результаті зараз практично не знайдеш подібних пластмасових виробів. Цікаво, що одна з найбільш відомих класичних моделей носила горде ім’я Т-34. Глечики перемогли, але ненадовго. Так як виробництво простого пластмасового електрочайника на підставці було освоєно усіма, кому не лінь, то перед великими солідними виробниками постало завдання виділитися.

 

Вибір електрочайника - справа відповідальна

Настає ера конусоподібних чайників і “пінгвінів” – тобто чайників плавної обтічної форми. Ці моделі мають прихований під пластиною з нержавіючої сталі нагрівач. Фірми-виробники наголошують у своїх рекламних буклетах на підвищену ефективність конструкції, але якщо звернути увагу, то і споживана потужність у таких чайників вище. Явна зручність – плоске покриття нагрівального елемента, його набагато легше мити.

Інша важлива особливість – підставка з поворотом: кріплення чайника до підставки розташоване не збоку, а посередині. Такий чайник легко повертати на підставці в потрібну сторону, знімати і повертати на підставку під будь-яким кутом, не обтяжуючи себе складною фіксацією. І, нарешті, кількість налитої води може бути невеликою. Зазвичай “пінгвін” відрізняється підвищеною ергономікою і просунутим дизайном. Ціна виробів з прихованим нагрівальним елементом приблизно в два рази вище.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

 

Невелика кількість електрочайників має скляний або металевий корпус.

Скляні – або циліндричні, що нагадують дволітрову банку, або симпатичні кулясті “пузатики”. Виглядають дуже оригінально. Крім того, великий плюс – у деяких моделях можна відразу і кип’ятити воду, і заварювати чай. Мінус – скло, з якого виготовлений корпус чайника, легко б’ється.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

Електрочайники з металевим корпусом – для любителів старовини – мають класичну форму, зрідка – циліндричну; підставки зазвичай немає. Це важка конструкція з нержавійки, створена на століття. Треба врахувати, що і скло, і хороша нержавіюча сталь зовсім не виділяють у киплячу воду шкідливі речовини. Останнім часом розроблені маленькі (0,8 – 1,2 л) чайнички “миттєвого закипання”. На них встановлено покритий тефлоном нагрівач гідролізного типу, який дійсно працює ефективніше звичайного. Але якщо в стандартний чайник налити мало води, він теж закипить набагато швидше. Перевага в часі складе півтори-дві хвилини.

Окрема розмова про дешеві електрочайники. Часом на полиці магазину з подивом помічаєш модель, що стоїть набагато менше за інших. Продавці звичайно запевняють, що це “прямі постачання”. Сумнівне пояснення, як-то важко уявити пряму поставку контейнера чайників (тисяч отак двадцять) з Південно-Східної Азії прямо в цей магазин. Все набагато простіше. Пристойний вироб – і це відноситься не тільки до електрочайники – не може коштувати менше комплектуючих, значить, з деталями щось не так.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

Китайські виробники роблять лише те, що їм замовлено – дешевші, на шкоду якості, економлячи на матеріалах. Тому нагрівальний елемент може згоріти через два тижні (звичайний термін гарантії на стихійних ринках), пластмаса може бути нехарчовою, текти буде з усіх щілин, підставка буде крива … А може, і не буде – це рулетка, адже азіатські виробники роблять все це не спеціально, а тому, що замовник (російський зазвичай) відмовляється оплачувати китайський аналог ВТК. До цих пір деякі східні умільці не гребують відвертими підробками вдалих західних зразків.

 

Купуючи чайник відомої фірми-виробника не в спеціалізованому магазині, а на ринку, ви ризикуєте отримати підробку, що не має до цієї поважної фірми ніякого відношення. Продавець може навіть попередити, що його товар “краще, ніж справжній”, але ризикувати все ж не варто. Як бачите, тонкощів у виборі навіть такого простого побутового приладу, як електрочайник, чимало. Однак різноманітність моделей надає реальну можливість знайти саме такий чайник, який завжди хотілося. Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам зробити правильний вибір.

Вибір електрочайника - справа відповідальна

 

Коментарі

коментарів